AVŞA SENİ TATİLE ÇAĞIRIYOR

Eğlence dolu tatil için...

Avşa Adası’na Geldiğinizde Neler Yapılmalı?

Avşa Adası’na geldiğinizde, kesinlikle bu aktiviteleri yapmadan buraları gezmeden bu yiyecekleri tatmadan evinize dönmeyin dediğimiz şeyleri sizlerle paylaşacağız.

Öncelikle adanın sahil koylarında denizin ve güneşin keyfini doyasıya yaşayın. Yılın tüm yorgunluğunu Avşa’nın masmavi sularına bırakın. Yüzmenin dışında koylarda güneşlenebilir, hamak kurabilir ve sessiz sakin bir şekilde kitap okuyarak dinlenebilirsiniz. Fener Adası’nı ziyaret edin ve adalar arası turlara katılın. Denize sıfır bir mekânda gün batımını izlerken lezzetli deniz ürünlerinden yiyin.

Geçmişte Şarap Adası olarak ta bilinen Avşa’nın şarap tadımlarına katılman kesinlikle gitmeyin. Birbirinden lezzetli şarapları tattıktan sonra dilinizden düşüremeyeceksiniz. Ülke sınırlarını aşan bu şarapları gece sahil kenarında gün batımının o muhteşem manzarasını izleyerek vakit geçirebilirsiniz.

Avşa Adası gece hayatıyla da baya bir ün kazanmış bir yerdir. Yolda yürürken birbirine giren müzik seslerinin bulunduğu barlar, gece kulüpleri dikkatinizi çekecektir. Akşamları tatilinizde tüm o senenin stresini atmak için sabaha kadar dans ederek, çalan şarkılara eşlik ederek geçirebilirsiniz.

Adada ki tatlı şirin çarşısında dilediğiniz kadar gezerken ve Avşa Adası’na özel eşyaları görünce kendinizi kaybedecek ve hepsinden almak isteyeceksiniz. Birbirinden farklı tezgâhlar, takıcılar, her türde hediyelik eşyaların satıldığı mağazalar ve renkli vitrinleriyle doyasıya gezebileceğiniz bir yerdir.

Avşa Adası’na geldiğinizde tüm tatilcilerin uğrak mekanı olan Yiğitler Köyü günlük taze tutulan balıkları ile ünlüdür. Avşa Adası Yiğitler Köyü’nün bir diğer simgesi haline gelen yunus balıklarını da unutmamak gerek. Tercih edersiniz akşam üstü saatlerinde yunusların manzarasına şahit olabilirsiniz.

Şahintepesi‘nde bulunan kamelyalarda oturabilir Altınkum Plajının müthiş manzarasını keyifle izleyebilirsiniz. Şahintepesi’nde ayrıca butik bir restaurant bulunmaktadır. Restaurantta fastfood, balık ve ızgara çeşitlerini tadabilir, sevdikleriniz ile birlikte güzel vakit geçirebilirsiniz.

Avşa Adası’na geldiğinizde sadece adayı gezmekle kalmayın. Yakın civarda bulunan koyları, köyleri, doğal güzellikleri ve tarihi yerleri ziyaret etmenizi öneririz. Bunların dışında kesinlikle yapmanız gerek aktivitelerden biri tekne turlarıdır. Manastır, Mavi Köy, Kumburnu, Altınkum ve Çınar Köyü’ne olan tekne turlarına kesinlikle katılmalısınız.

Ve tabikide Bahar Motel’de konaklamalı motelimizin leziz yemeklerinden tatmalı eğlenceli havuz ve aqua park aktivitelerine katılmalısınız…

Call Now Button0266 606 06 84