AVŞA SENİ TATİLE ÇAĞIRIYOR

Eğlence dolu tatil için...

Avşa Adası’na Ulaşım

Avşa Adası’na ulaşım; Balıkesir’in Avşa Adası‘na 50 km uzaklıkta ilçesi Erdek, İstanbul ve Tekirdağ’dan feribotlarla mümkündür.

Marmara Denizi’nin tam ortasında, mükemmel üzüm ve şaraplarıyla ünlenen küçük bir ada olan Avşa her sene yazları yüzlerce tatilciyi konuk ediyor. Eğlenceli mekânları ve aktiviteleriyle tatilcilere unutulmaz anlar yaşatıyor. Büyük kentlerde yaşayanlar için vapur seferleri ile kolaylıkla ulaşımı sağlayabiliriniz. Avşa Adası’na ulaşımın nasıl olduğu konusunda daha detaylı bir şekilde bahsedelim.

TEKİRDAĞ-İSTANBUL-AVŞA ULAŞIM

Avşa Adası’na gelen daima tatilcilerin büyük bir kısmını İstanbullular oluşturmaktadır. Avşa Adası’na Erdek, İstanbul, Tekirdağ ve Kooperatif gemileri ile gelinebilmektedir. Adaya İstanbul’dan gelmek istiyor iseniz öncellikle kendi aracınızla mı yoksa yaya olarak mı ona karar vermeniz gerekmektedir. Yaya olarak gelmeye karar verdiğiniz zaman Yenikapı ve Bostancı iskelelerinden Avşa Adası’na gelebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken bir konu İDO bilet fiyatları olmalıdır. Erken alınan bilet fiyatları ucuzken gişeden almaya kalktığınızda bu fiyat 50 TL’yi bulacaktır. Araç ile gelmeye karar verirseniz de İstanbul’dan Tekirdağ’a geçiş yaparak arabalı vapur veya gemiler ile yine adaya ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. İstanbul’dan Avşa Adası’na İDO ile 2,5 saatte gelebilirsiniz. Araç ile geldiğiniz zaman yolunuz uzayacaktır. Tekirdağ’dan Avşa Adası’na 2,5 saatte gelebilirsiniz. Fakat İstanbul Tekirdağ arasındaki yolu da buna eklersek 4-5 saat kadar bir yolculuk süreciniz olacaktır. Tekirdağ Avşa seferleri Ömer Kaptan Gemisi, Yavuz Naz GemisiAdalar 1 Gemisi ve Öz Kaptan Gemisi ile yapılmaktadır. Avşa İDO bilet fiyatları yaklaşık olarak 50-80 TL olmaktadır. Tekirdağ Avşa ve Marmara Adası bilet fiyatları kişi başına 30 TL, araç ile şoför dâhil 70 TL olmaktadır.

BANDIRMA-ERDEK-AVŞA ULAŞIM

Erdek ile Avşa arasındaki mesafe 1 saat 45 dakika kadar sürmektedir. Erdek- Avşa Adası arasındaki ulaşım Gestaş Avşa Gemileri ile sağlanmaktadır. Araç ile gitmek istiyorsanız bu sorun olmayacaktır. Çünkü Gestaş gemileri hem yaya hem araç alabilmektedir. Fiyatlar yayalara 12 TL, araçlar için biraz daha yüksektir.

İZMİR-AVŞA ULAŞIM

İzmir’den Avşa Adası’na gitmeden önce Balıkesir’e sonra Bandırma’ya ve Erdek’e geçmelisiniz. İzmir Balıkesir arası mesafe 180 km’dir. Yani yaklaşık olarak 2 saat 20 dakika süren yol bulunmaktadır. Balıkesir Bandırma arasında ki mesafe 1 saat 20 dakikadır. Bandırma Erdek arası mesafe de 22 dakikadır.

BURSA-AVŞA ULAŞIM

Avşa Adası’na Bursa’dan yaya olarak gelecek iseniz Mudanya’da ki Budo’lara binerek gelebilirsiniz. Araç ile gelmek isterseniz öncelikle Erdek’e daha sonra Gestaş gemileri ile adaya ulaşabilirsiniz. Gestaş gemileri araç ve yaya olarak yolcu taşımacılığı yapmaktadır.

ÇANAKKALE-AVŞA ULAŞIM

Çanakkale’den Avşa Adası’na gitmek için aracınız ile BANDIRMA KARAYOLU üzerinden ERDEK’E GELİP buradan GESTAŞ, MARMARA RORO VE ADALAR 1 Gemileri ile Avşa’ya geçmelisiniz. Çanakkale Bandırma arası yolculuk ortalama 3 saattir. Bakınız. Geyikli Rehberi

Call Now Button0266 606 06 84